İŞ Bankası kesenin ağzını açtı: Çalışanlarına dev zam. İş Bankası ocak ayındaki yüzde 50 zamdan sonra temmuz da zam kararı aldı. İşte bankanın zam oranı

TÜİK'in son yayınladığı rakamlarla birlikte yıllık enflasyon yüzde 80'e yaklaştı. Şimdi gözler özel sektörün tammuz ayında çalışanlara yapacağı ek zamlara çevrilmişken, İş Bankası'ndan çalışanlarını sevindirecek açıklama geldi ve banka ocak ayında yaptığı yüzde 50'lik zamdan sonra yeni bir ücret artışı kararı aldı.

Google Haberlere Abone ol
İŞ Bankası kesenin ağzını açtı: Çalışanlarına dev zam. İş Bankası ocak ayındaki yüzde 50 zamdan sonra temmuz da zam kararı aldı. İşte bankanın zam oranı - Resim: 2

İş Bankası yüksek enflasyon nedeniyle iştirakleri dahil tüm çalışanlarına yüzde 30 ek zam verdi. Konu ile ilgili olarak Paramedya adlı haber sitesine bilgi veren İş Bankası’nda örgütlü sendika Basisen Genel Başkanı Metin Tiryakioğlu, tüm personele asgari ücretteki artış kadar zam verildiğini söyledi.
Hakan Aran’ın genel müdürlük koltuğuna oturmasından sonra personel özlük haklarında büyük iyileşme yaşanan İş Bankası’nda zam kararından yaklaşık 20 bin personel faydalanacak. Söz konusu artış bankanın tüm iştiraklerine de yüzde 30 olarak yansıtılacak. Banka toplu iş sözleşmesiyle de yüzde 51’e varan zam kararı almıştı.

SIRADAKİ GALERİ

Çaya zam geldi, Migros ise büyük indirim yaptı Çaya zam geldi, Migros ise büyük indirim yaptı