İbadet eden robot devri başlıyor. Yapay zekanın geldiği son durum: Hindistan'da üretiliyor, ibadet görevini yerine getiriyor

Robotlar ve otomasyon teknolojileri her geçen gün insanları şaşırtmaya devam ediyor. Hindistan'da bir teknoloji firması tarafından üretilen roboz, Hinduizm'de yer alan bir ibadeti insanlar adına yerine getiriyor. Bazı din insanları bu uygulamayı olumlu bulurken diğerleri ibadet ederken robot kullanımının gelecek için çok zararlı olacağını savunuyor.

Google Haberlere Abone ol
İbadet eden robot devri başlıyor. Yapay zekanın geldiği son durum: Hindistan'da üretiliyor, ibadet görevini yerine getiriyor - Resim: 2

Bazı din insanları bunun toplumu daha iyi bir seviyeye taşıyacak insan inovasyonunun yeni bir boyutu olduğunu savunurken, diğerleri ise ibadet ederken robot kullanmanın gelecek için uğursuzluk getireceği görüşünde.

Robotlar ve otomasyon Güney Asya kültürüne yabancı olmasa da bazı Hindu ve Budistler, robotların öncülük edebileceği bir gelecekten endişeli. Birçok dinin mensupları arasında gençlerin sayısının azalması endişelerin temel kaynağını oluşturuyor.

Robotların öncülük edeceği dini ritüellerin ibadethanelerdeki insan sayısını daha da azaltacağı belirtilirken, robotların ritüelleri kusursuz şekilde gerçekleştirmesinin de inananların yerini robotların almasıyla sonuçlanabileceğinden endişe ediliyor.

SIRADAKİ GALERİ

WhatsApp'a 21 yeni emoji geldi! WhatsApp'a 21 yeni emoji geldi!