GSS prim borcu olana müjde gibi haber. Genel Sağlık Sigortası olan vatandaşlara büyük fırsat: 31 Ağustos'a kadar süre var bütün faizler siliniyor, başvuru şart

Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanlara büyük kolaylık yapılıyor. 31 Ağustos'a kadar ödeme yapanlar biriken faizleri ödemekten kurtuluyor. Eğer GSS prim borcu olan vatandaş anlaşmalı bankalara ödeme yaparsa gecikme faizi ve cezası kesinlikle alınmayacak. Ödeme gütcü olmayanlar gelir testi sonrası bütün borçları silinecek.

Google Haberlere Abone ol
GSS prim borcu olana müjde gibi haber. Genel Sağlık Sigortası olan vatandaşlara büyük fırsat: 31 Ağustos'a kadar süre var bütün faizler siliniyor, başvuru şart - Resim: 1

2021 yılından itibaren zorunlu hale getirilen Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili önemli bir gelişme var. GSS prim borcu bulunan vatandaşlar birikmiş borçlarını kolaylıkla faizsiz olarak ödeyebilecek.

Sigortalı bir işte çalışmayan, sosyal güvencesi bulunmayanların GSS tescilinin yapılması zorunlu. Buna göre öğretimini tamamlayan çocuklar da okudukları okula ve yaşlarnına göre GSS kapsamına giriyor. İlköğretim mezunları 18, lise ve denge okul mezunları 20, yükseköğretim mezunları da 25 yaşını aşmamak şartı ile mezuniyetlerinden itibaren 2 yıl sonrasından itibaren GSS yükümlüsü oluyor.