Gram altın için tarih verdi! Yapmayan pişman olacak! İslam Memiş'ten milyonlara altın ve dolar konusunda yeni uyarı....

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın fiyatlarında yaşanan düşüşün yanında dolar ve brent petrol fiyatlarına ilişkin kritik açıklamalarda bulndu. Memiş vatandaşları dolardan uzak durma konusunda uyarırken gram altın için tarih verdi. Peki gram altın fiyatları daha da düşecek mi? Altın almalı mı satmalı mı? Akaryakıt fiyatlarında indirim olacak mı? İşte detaylar....

Google Haberlere Abone ol
Gram altın için tarih verdi! Yapmayan pişman olacak! İslam Memiş'ten milyonlara altın ve dolar konusunda yeni uyarı.... - Resim: 1

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın ve dolar alım satımına yönelik çok kritik açıklamalarda bulunurken yatırımcıları da uyardı. Memiş, yatırımcılara dolardan uzak durma çağrısında bulundu..

Gram altın için de gelecekte olabilecek senaryoları yorumlayan Memiş, tarih verdi.

DOLAR ENDEKSİ 20 YILIN ZİRVESİNDE

Bu haftayı geride bırakıyoruz. Ekim ayının başlamasına bir hafta kaldı. Nasıl bir hazırlık yapmamız gerekiyor? Bu sorunun cevabını vermeye çalışacağım. Merkez Bankası 100 baz puanlık indirim yaptı, dolarda yukarı yönlü hareketler gördük. Uluslararası piyasalardaki değer artışını da gördük. 20 yılın zirvesinde olan bir dolar endeksi var.

"DOLARDAN UZAK DURUN"

Ben dolardan uzak durmayı tercih ettiğimden dolayı tüm diğer enstrümanları ucuz buluyorum. Doların karşısındaki diğer enstrümanlar daha avantajlı. Euro doların altında kaldı. Euro dolara karşı ucuz kalmaya devam diyor. Bir kağıt paraya yatırım yapacaksam bunun adı dolar değil, euro ve sterlindir benim nazarımda. Dolardan uzak durmakta fayda var.