Flaş açıklama geldi. Asgari ücret 10 bin TL mi oluyor? Asgari ücrete seçim öncesi zam mı yapılacak?

Emeklilere zam yapıldı ve en düşük emekli aylığı 7500 liraya çıkarıldı. Bayram ikramiyeleri de seçim öncesi zam gördü ve her yıl iki defa ödenen ikramiyeler 2 bin TL olarak açıklandı. Gözler şimdi asgari ücrete zam gelip gelmeyeceğinde. Kulislerde gelen son haberlere göre, asgari ücret seçim önce yapılacak bir ara zam ile 10 bin liranın üzerine çıkabilir.

Google Haberlere Abone ol
Flaş açıklama geldi. Asgari ücret 10 bin TL mi oluyor? Asgari ücrete seçim öncesi zam mı yapılacak? - Resim: 1

En düşük emekli aylığının 7500 liraya çıkarılması sonrasında bayram ikramiyelerine de zam yapıldı. 2018 yılından beri ödenen Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyeleri 2 bin liraya çıkarıldı. Emekli bayram ikramiyeleri nisan ayında 2 bin lira olarak ödenecek.

Emekli bayram ikramiyelerine seçim öncesi zam gelmesi ve en düşük emekli aylığının da yükseltilmesi sonrasında gözler temmuz ayında yapılacak olan asgari ücret zammına çevrildi. Peki asgari ücret rakamında beklenti ne? Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zamım erkene çekilecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bununla ilgili soruya “Asgari ücrete zam Temmuz’da” açıklaması yaptı.

Ancak en düşük emekli maaşının 7.500 TL olmasıyla gözler asgari ücrete çevrildi. Hükümet en düşük emekli maaşını 7.500 TL'ye çıkarmış, ancak kök maaşı aynı bırakmıştı.

Şimdi milyonlarca çalışan, işçi ve işveren, Erdoğan'ın seçim öncesi asgari ücreti artırıp artırmayacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada gerekirse ara dönemde zam yapmaktan geri durulmayacağını ifade etmişti.