EYT'de kriz aşıldı. Emekli olacak olanlara çalışma hakkı. İşverenlere de kıdem tazminatı için KGF'den uygun kredi. TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol EYT müjdelerini açıkladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar emekli olduktan sonra iş hayatına devam edecek mi? Çalışmak isterlerse işveren buna izin verecek mi? İşverenler, emekli olacak olan çalışanların kıdem tazminatı ödemesini nasıl karşılayacak?

Google Haberlere Abone ol
EYT'de kriz aşıldı. Emekli olacak olanlara çalışma hakkı. İşverenlere de kıdem tazminatı için KGF'den uygun kredi. TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol EYT müjdelerini açıkladı - Resim: 3

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücretin belirlenmesi sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Akkol, bugün sürecin ilk günü olduğunu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile toplantı yapacaklarını söyledi.

Toplantıda süreci ve takvimi detaylandıracaklarını belirten Akkol, "Bir komisyonumuz var. Komisyonda hem işçi hem işveren hem de devlet tarafı temsil ediliyor. Bu komisyona kimin üye olacağıyla ilgili çalışmalar tamamlandı. Komisyon yakın zamanda da ilk toplantısını yapacak." dedi.

Akkol, son iki asgari ücretin belirlenmesinde devlet, işçi ve işveren taraflarının ortaya koyduğu üçlü mutabakatı önemsediğini vurgulayarak, bu ortak mutabakatın devam etmesi gerektiğini ifade etti.

İşverenler olarak, bu mutabakatın sağlanması için ellerini taşın altına koymaya devam edeceklerine dikkati çeken Akkol, "İşverenlerimizin razı olduğu, işçi tarafının memnun olduğu aynı zamanda da işletmelerimizi koruyan dengeli, istikrarlı bir rakam için biz de elimizi taşın altına koyacağız." ifadelerini kullandı.

Akkol, "Bu konu ülkenin çok gündeminde. 31 Aralık gecesine kadar beklemeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Ne kadar erken anlaşabilir, ne kadar erken mutabakat sağlarsak ülkenin gündeminden de bunu o kadar erken alırız diye düşünüyoruz. TİSK'in görüşü budur." diye konuştu.

SIRADAKİ GALERİ

EYT'lilere büyük müjde geldi EYT'lilere büyük müjde geldi