Emeklilere zam Erdoğan'ın masasında. En düşük emekli aylığına zam mı geliyor. Bakan Vedat Bilgin'den açıklama. İntibak Yasası çıkacak mı?

Seçimlere sayılı günler kala Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'den son dakika açıklama geldi. Emeklileri sevindirecek açıklamaya göre en düşük emekli aylıklarına iyileştirme yapılacak. Emeklilerin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinde de artış yaşanacak.

Google Haberlere Abone ol
Emeklilere zam Erdoğan'ın masasında. En düşük emekli aylığına zam mı geliyor. Bakan Vedat Bilgin'den açıklama. İntibak Yasası çıkacak mı? - Resim: 1

Türkiye 14 mayıs 2023 tarihinde seçime giderken, emekliler de seçim öncesi maaşlarında iyileştirme bekliyor. Emeklilerin ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda  ödenen bayram ikramiyelerinde artış olması yönünde bir beklentileri de bulunuyor.

Emeklilerin durumuyla ilgili son dakika açıklaması ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. 

Bilgin, emeklilerle ilgili bir çalışma yaptıklarını belirterek "İnanıyorum ki emeklilerin beklediği onları daha rahat nefes alacak bugünkü tahribatın ekonomideki daha koruyacak önerilerimizin de Cumhurbaşkanımız tarafından olumlu değerlendirileceğini ümit ediyorum. Bu çalışma bütün emeklilerin hayatında ciddi bir rahatlama sağlayacaktır." dedi.

İşte Bilgin'in açıklamaları...