Emekli maaşlarında yeni hesaplama. Bakan Bilgin temmuz ayını işaret etti: Prim odaklı kademeli olarak artış yapılacak. Emekli maaşlarında artış nasıl olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca emekli ve emekli olmayı bekleyen vatandaşları ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu. Bir televizyon kanalında canlı yayında konuşan Bakan Bilgin, Temmuz ayına dikkat çekerek emekli maaşları ile ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını, düzenlemenin özellikle prim odaklı olacağını vurguladı. Bilgin, "Ödenen prim dikkate alınarak kademeli olarak artış olacak" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Emekli maaşlarında yeni hesaplama. Bakan Bilgin temmuz ayını işaret etti: Prim odaklı kademeli olarak artış yapılacak. Emekli maaşlarında artış nasıl olacak? - Resim: 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca emekli ve emekli olmayı bekleyen vatandaşları ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu.

Habertürk'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Bilgin, Türkiye'de yaklaşık 15 milyon emeklinin bulunduğunu söyleyerek, "Bizim emekli olan insanlarımız yuvarlak 15 milyon. Bundan istifade edemeyen, prim ödemiş insanlar var. Onlardan yoğun talep geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız katıldığı programda onlarla da ilgili düzenleme yapacağız. Temmuz ayında bütün bunları yeniden değerlendireceğiz. Ödediği prim dikkate alınarak kademeli olarak artış olacak" ifadelerini kullandı. Bakan Bilgin'in yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:  

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM

Yasal prosedürde Emekli Maaşları Temmuz ayında düzenleniyor. 7 bin 500 lira yaptığımız sıra yoğun ve haklı şekilde gelen talep vardı. 7 bin 500 lira yaptığımızda yaklaşık 9,5 milyon insan istifade etti. Bizim emekli olan insanlarımız yuvarlak 15 milyon. Bundan istifade edemeyen, prim ödemiş insanlar var. Onlardan yoğun talep geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız katıldığı programda onlarla da ilgili düzenleme yapacağız. Temmuz ayında bütün bunları yeniden değerlendireceğiz. Ödediği prim dikkate alınarak kademeli olarak artış olacak.