Elinde 1 gram bile altını olanlar dikkat. O uyarıyı dikkate almayanlar bin pişman olacak. Ünlü ekonomist İslam Memiş saat 21:30'u bekleyin dedi, altında büyük sıçrama için tarih verdi. 'O zamana kadar vaktiniz var'

Altın fiyatları ABD Merkez Bankası Fed faiz kararı öncesinde düşüşe geçti. Tüm gözler Fed Başkanı Powell’ın bugünaat 21.30’da yapacağı konuşmaya çevrildi. Fed faiz kararı sonrasında altın fiyatları ne olur? Düşecek mi, yükselecek mi? Sorusu yatırımcılar tarafından merak edilirken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten gram altın fiyatları tahmini geldi. Uzman isim Haziran ayına dikkat çekerek yeni rekor için de rakam paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Elinde 1 gram bile altını olanlar dikkat. O uyarıyı dikkate almayanlar bin pişman olacak. Ünlü ekonomist İslam Memiş saat 21:30'u bekleyin dedi, altında büyük sıçrama için tarih verdi. 'O zamana kadar vaktiniz var' - Resim: 2

HAZİRAN'DAN SONRA YENİ REKOR

Bu sürecin Kısa vadeli bir geri çekilme olduğunun altını çizen Memiş, orta ve uzun vadede Altın fiyatlarının mart ayı gibi yükselişe devam edeceğini belirtti. Memiş, gram altının orta vadede 1280, 1350, 1450 ve 1500 TL rakamlarının üst seviyelerinde görülebileceğini vurguladı. İslam Memiş, Haziran ayından sonra hem dolar kurunda hem de ons fiyatında yapılan destekler ile yeni rekorların görülebileceğinin altını çizdi.

"YATIRIMCILAR YENİ FIRSATLAR YAKALAYABİLİR"

Altın değerlendirmelerine devam eden İslam Memiş, “Kısa vadede öngördüğümüz geri çekilmeler altın almayı ihmal etmiş altın almamış ya da eline yeni nakit geçmiş olan yatırımcısına da bir fırsat vereceğini tahmin ediyorum. Ancak elinde altın bulunan yatırımcısının da acele etmemesini önümüzdeki aylarda tekrar bu yükselişlerin devam edeceği bilgisini paylaşabiliriz” diye konuştu.


SIRADAKİ GALERİ

e-Devlet üzerinden başvuranlara 4400 TL verilecek e-Devlet üzerinden başvuranlara 4400 TL verilecek