Dolarda panik yaratacak rakam: İddia ediyorum 50 TL de olur 100 TL de. Dolar kahini Selçuk Geçer'den kabus yaratacak dolar rakamı

Dolar ile ilgili yaptığı yüksek kur tahminleriyle dikkat çeken ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yürekleri ağza getirecek bir felaket senaryosu çizdi. Geçer, "İddia ediyorum, dolar 50 de olur 100 lira olur" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Dolarda panik yaratacak rakam: İddia ediyorum 50 TL de olur 100 TL de. Dolar kahini Selçuk Geçer'den kabus yaratacak dolar rakamı - Resim: 2

DOLAR 50 DE OLUR 100 DE

Ekonomist Geçer, doların yükseleceğini her konuşmasında belirtiyor. Başka bir paylaşımında ise “ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Dolar endeksi bugün 0.225 yükselişle güne başladı. Yeni haftada 106.135 seviyesinden de işlem görüyor. Doların 35 TL olacağını ısrarla söyleyen Selçuk Geçer “ Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.

Geçer, 29 Kasım'da bir video çekti ve videosunda ekonomi politikaların eleştirdi ve videonun başlığını da 'İddia ediyorum dolar 50 de olur 100 de' olarak attı.

SIRADAKİ GALERİ

Çiftçinin yüzünü güldürecek o haber geldi Çiftçinin yüzünü güldürecek o haber geldi