Dolarda panik yaratacak rakam: İddia ediyorum 50 TL de olur 100 TL de. Dolar kahini Selçuk Geçer'den kabus yaratacak dolar rakamı

Dolar ile ilgili yaptığı yüksek kur tahminleriyle dikkat çeken ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yürekleri ağza getirecek bir felaket senaryosu çizdi. Geçer, "İddia ediyorum, dolar 50 de olur 100 lira olur" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Dolarda panik yaratacak rakam: İddia ediyorum 50 TL de olur 100 TL de. Dolar kahini Selçuk Geçer'den kabus yaratacak dolar rakamı - Resim: 1

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolarda beklenen yükselişi açıkladı.

Doların 35 TL olacağını ısrarla söyleyen Selçuk Geçer “Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek” dedi.

Merkez Bankası faiz kararı sonrasında dolar/TL kuru 18.60’da yatay bir seyir izlemeye devam etmişti.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’den dolar ile ilgili dikkat çeken bir tahmin daha geldi.

Milli Gazete'nin haberine göre, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Selçuk Geçer, “doların yükselme şansının yok edildiğini belirtti. ABD’de enflasyon gerilime sinyali ise verilmişti. Önümüzdeki zamanda oluşabilecek olağanüstü durumları bir kenara alırsak dolar değer kaybedecek. Ancak Türkiye’de dolar düşmeyecek” ifadelerini kullandı.