Dolar neden düşmez? Tane tane anlattı. Dolar 17 TL'yi geçti, Dünya gazetesi ekonomi yazarı Emrah Lafçı'dan flaş açıklama geldi. Dolar ne kadar yükselecek?

Ekonomide alarm sesleri... Döviz fiyatları yeniden tırmanışa geçti. Dolar kuru banka satış rakamı 17.36 liraya çıkarken, euro satış rakamı da 18.64 lira oldu. Peki dolardaki artış sürecek mi? Dolar daha ne kadar yükselecek? Dünya gazetesi ekonomi yazarı Emrah Lafçı, doların neden düşmeyeceğini tane tane anlattı ve ne olacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Dolar neden düşmez? Tane tane anlattı. Dolar 17 TL'yi geçti, Dünya gazetesi ekonomi yazarı Emrah Lafçı'dan flaş açıklama geldi. Dolar ne kadar yükselecek? - Resim: 4

5/7 - Kur da ÜFE kadar artarsa yani 1.70’ten 3.40’a çıkarsa, ancak o zaman kar da 1.000 TL’ye çıkmış oluyor ve kar marjı değişmemiş oluyor.

6/7 - Her fırsatta ihracata dayalı büyüyeceğiz diyen bir ekonomi yönetiminin ÜFE’nin yani maliyetlerdeki artışın bu kadar yüksek olduğu bir durumda kuru çok fazla baskılayacağını düşünmek biraz saflık olur.

7/7 - Bu sebeple yeni kur artışları ve dolayısıyla yeni zamlara hazır olun lütfen. Evet ihracatçı korunuyor ama olan sabit gelirliye oluyor. Zaten GSYH’dan ücretli kesimin aldığı payın her yıl düşmesinden de bunu rahatça görebiliyoruz.

SIRADAKİ GALERİ

İşte 3600 ek gösterge düzenlemesinin detayları İşte 3600 ek gösterge düzenlemesinin detayları