Dolar kuru 3 gün sonra bu rakama çıkacak. Önümüzdeki kış ayı için dolar kurunu 30 TL olarak açıklayan Selçuk Geçer, eylül sonu için rakam verdi

Merkez Bankası'nın faiz kararı merakla beklenirken yüksek dolar kuru tahminleriyle bilinen ekonomist Selçuk Geçer, eylül ayı sonunda doları kurunun ne kadar olacağını açıkladı. Kış ayı için 30 lira rakamını telafuz eden Geçer, yeni dolar tahminiyle korkuttu.

Google Haberlere Abone ol
Dolar kuru 3 gün sonra bu rakama çıkacak. Önümüzdeki kış ayı için dolar kurunu 30 TL olarak açıklayan Selçuk Geçer, eylül sonu için rakam verdi - Resim: 2

Yaptığı açıklamada doların yeniden baskılanabileceğini kaydeden Selçuk Geçer, "Eylül ayı sonunda benim öngörüm 20 Türk Lirası’nın üstünde bir dolar kuru tutabilirler" diye konuştu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, yanlış para politikaları sonucunda doların 70 TL'ye yükselebileceğine daha önceki açıklamalarında yer veren Ekonomist Selçuk Geçer'den kış ayı dolar rakamı da geldi.

Yaptığı açıklamada piyasaların kış ayında sert ataklar yapacağını kaydeden Selçuk Geçer, "Kur hareketlerine bakıldığı zaman da aynı biçimde sertleşmeye başlar. Ben sadece enflasyonun bu etkisinin kura uygulanması ile beraber dolar kurunun 30 Türk Lirası’nın kıyısına gelebileceğini öngörüyorum" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ GALERİ

Faiz kararı öncesi dolar için uyardı: Hazır olun Faiz kararı öncesi dolar için uyardı: Hazır olun