Bu uygulamaları sakın telefonunuza yüklemeyin: Eğer varsa direkt silin

Yaşantımızın önemli bir yerine sahip olan akıllı telefonlar için pek çok uygulama mevcuttur. Fakat bazı yazılımlar, güvenlikte ciddi açıklar yarattığı için asla indirmemek gerekir. İşte asla telefona yüklenmemesi gereken uygulamalar

Google Haberlere Abone ol
Bu uygulamaları sakın telefonunuza yüklemeyin: Eğer varsa direkt silin - Resim: 2

Telefona yüklenmemesi gereken uygulamalar

Telefona indirilen bazı uygulamalar, telefona ciddi oranda zarar verebilir. Gelişigüzel indirdiğimiz pek çok uygulama, telefonlar üzerinde ciddi sonuçlara neden olabilir. Güvenlik açığına neden olan uygulamalar arasında en yaygın olanı, müzik çalar uygulamalarıdır.

Aynı zamanda ücretsiz kullanılabilen VPN’ler de asla indirmemeniz gereken uygulamalardır. Piyasada mevcut olan çok az sayıda doğru amaçlarla hizmet eden VPN’ler olurken, kimisi de kullanıcı verilerini ele geçirmeye yönelik oluyor.

Telefona en sık indirilen ve kesinlikle indirilmemesi gereken uygulamalardan diğerleri de temizleme uygulamaları, RAM artıran programlar ve antivirüs uygulamalarıdır.

Kanıtlanmış ve doğrulanmış uygulamalar dışındaki uygulamalara dikkat etmeli ve kesinlikle indirmemelisiniz. Özellikle telefon RAM’ini artırmanın hiçbir yöntemi yoktur. Hiçbir uygulama ile telefon belleği artmaz. Bu uygulamalardan mutlaka uzak durun ve varsa silin.

SIRADAKİ GALERİ

Instagram'ın 24 saatlik hikâye süresi değişiyor Instagram'ın 24 saatlik hikâye süresi değişiyor