Bu mesleklere sahip olanlar 1 Ocak'tan sonra iş yapamayacak! MYK açıkladı: Belgeniz yoksa çalışamazsınız. 16 meslek için düzenleme geldi. Bu haberi okumadan geçenler yılbaşından sonra işsiz kalabilir!

Mesleki Yeterlilik Kurumu açıkladı. 16 meslek sahibi için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale getirildi. Yeni düzenleme 1 Ocak 2023'ten itibaren geçerli olacak. O zorunluluk hangi meslek gruplarına gelecek? Yeterlilik belgesi için hangi şartlar aranacak? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Bu mesleklere sahip olanlar 1 Ocak'tan sonra iş yapamayacak! MYK açıkladı: Belgeniz yoksa çalışamazsınız. 16 meslek için düzenleme geldi. Bu haberi okumadan geçenler yılbaşından sonra işsiz kalabilir! - Resim: 1

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesi almayan 16 meslek sahibi, 1 Ocak 2023'ten itibaren çalışamayacak.

Kuaför, güzellik uzmanı, ahşap mobilya imalatçı, mobilya döşemecisi, ayakkabı imalatçısı, kesimci (ayakkabı), saraciye imalatçısı, sayacı, zeytinyağı üretim operatörü, boyama operatörü, baca yağlı kanal temizleme personeli, elektrik dağıtım şebekesi test görevlisi, raylı sistem araçları elektrik bakım ve onarımcısı, raylı sistem araçları elektronik bakım ve onarımcısı, raylı sistem araçları mekanik bakım ve onarımcısı, raylı sistemler sinyalizasyon bakım ve onarımcısı mesleklerinde belge şartı 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek.