Bu haberi okuyan erkekler artık kola içmeyecek! Gazlı içeceklerle kellik arasındaki ilişki ortaya çıktı, bilim dünyası şokte

Erkekleri şoke edecek bilgi ortaya çıktı, saç sorunu yaşayan erkekler bu haberden sonra gazlı içeceklerden tamamen uzak duracak. Kel kalmak istemeyen erkekler dikkat. 18 ile 45 yaş arasındaki erkekler arasında araştırma yaptı ve ne kadar gazlı içecek içtikleri soruldu. Sonuçta ortaya gazlı içecek ve kel kalma ilişkisi ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Bu haberi okuyan erkekler artık kola içmeyecek! Gazlı içeceklerle kellik arasındaki ilişki ortaya çıktı, bilim dünyası şokte - Resim: 2

Bilimsel dergi Nutrients'ta yayınlanan araştırmaya göre son yıllarda ABD'li erkekler arasında yaygınlaşan kellik de kötü beslenmekten ve fazla şekerli içecek tüketmekten kaynaklanıyor olabilir. Öte yandan uzmanlar, kelliğin yaşam tarzının yanı sıra genetik faktörlerden de kaynaklandığını vurguladı.

Saç dökülmesine ek olarak, şekerli içecek tüketenlerin depresyon ve anksiyete kısır döngüsüne daha çok girdiği belirlendi.

Araştırmacılar günde üç gazlı içecek tüketenlerin yaklaşık yüzde 25 daha yüksek depresyon riskine sahip olduğunu buldu. Ayrıca, bu tür içeceklerdeki basit şekerlerin 45 yaşındaki çalışma katılımcıları arasında artan kaygı ile ilişkili olduğunu keşfettiler.

SIRADAKİ GALERİ

Yemek yaparken bu baharatı kullananlar dikkat Yemek yaparken bu baharatı kullananlar dikkat