Bakanlık duyurdu: 958 kişi alınacak. 27 Eylül'de 958 kişinin ataması yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Devlet korumasında yetişen gençler kamu kurum ve kuruluşlarına atanıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Kamuda görevlendirilecek gençler için başvuru tarihleri 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti. atamalar 27 Eylül'de yapılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Bakanlık duyurdu: 958 kişi alınacak. 27 Eylül'de 958 kişinin ataması yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Devlet korumasında yetişen gençler kamu kurum ve kuruluşlarına atanıyor - Resim: 1

Bakanlık tarihi duyurdu, atamalar kura ile yapılacak! 958 kişi kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak…

kamupersoneli.net'teki habere göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamu istihdamına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre devlet korumasında yetişen 958 gencin, 27 Eylül tarihinde düzenlenecek kura töreni ile kamu kurum ve kuruluşlarına ataması gerçekleştirilecek. Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında, kamuda görevlendirilecek gençler için başvuru tarihleri 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti. Bakanlık tarafından yapılacak olan atamalar sonrası sonuçlar sosyalatama.aile.gov.tr adresinden duyurulacak. 

Devlet eliyle kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları devam ediyor. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımlarında, alım yapacak olan kurumun şartları değişiklik gösterebiliyor. Şartlara uyum sağlayan vatandaşlar ilgili ilana başvuruda bulunarak aday olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarına atanacağı duyurulmuş ve başvuru tarihleri de 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti.

HANGİ MESLEKLERDE ATAMA OLACAK?