Bakanlık duyurdu: 958 kişi alınacak. 27 Eylül'de 958 kişinin ataması yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Devlet korumasında yetişen gençler kamu kurum ve kuruluşlarına atanıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Kamuda görevlendirilecek gençler için başvuru tarihleri 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti. atamalar 27 Eylül'de yapılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Bakanlık duyurdu: 958 kişi alınacak. 27 Eylül'de 958 kişinin ataması yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde geldi. Devlet korumasında yetişen gençler kamu kurum ve kuruluşlarına atanıyor - Resim: 2

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kurum ve kuruluşlarında yetişmiş ve sosyal hizmet modellerinden yararlanmış olan 958 gencin ataması yapılacak. Kamuda sağlanacak olan istihdam ile başvuru yapan gençlerin atama törenleri de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın katılımıyla, noter huzurunda 27 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Törende toplamda 958 kişi mezuniyet durumlarına göre kamuda avukat, öğretmen, mühendis, eczacı, psikolog, diyetisyen, sosyolog, sağlık teknisyeni, teknisyen, tekniker, sağlık teknikeri ve memur olarak atanacak. Atama sonuçları sosyalatama.aile.gov.tr adresinden duyurulacak.

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında devlet korumasından yararlanmış gençleri kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edecek. Bu çerçevede bakanlık tarafından yılda üç kez Mayıs, Eylül ve Aralık aylarında atamalar gerçekleştiriliyor.

SIRADAKİ GALERİ

Asgari ücret 11 bin 500 lira oldu Asgari ücret 11 bin 500 lira oldu