Akşam saatlerine dikkat! Kuvvetli sağanak geliyor. Meteoroloji saat vererek harita üzerinde uyardı kuvvetli sağanak geliyor işte 28 Eylül Çarşamba günü hava tahminleri

Meteoroloji son hava tahminlerinde özellikle akşam saatlerine dikkat çekerek sağanak uyarısında bulundu. Özellikle akşam saatlerine dikkat çeken meteoroloji, şiddetli sağanak yağışa dikkat çekti. İşte Meteoroloji tarafından yayımlanan haritalarla birlikte 28 Eylül Çarşamba günü hava durumu tahminleri.

Google Haberlere Abone ol
Akşam saatlerine dikkat! Kuvvetli sağanak geliyor. Meteoroloji saat vererek harita üzerinde uyardı kuvvetli sağanak geliyor işte 28 Eylül Çarşamba günü hava tahminleri - Resim: 2

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güney ve batısı ile Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Öğle saatlerine kadar, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçeleri), İzmir'in Bergama çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara'nın güney ve batısı ile Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Kaynak: Medyatava