7 katlı otopark yıkılıyor Tarihi Yarımada trafiği felç olacak. Karaköy'deki 46 yıllık katlı otopark yıkılıyor esnaf ve vatandaşlar endişeli: Nereye park edeceğiz?

İstanbul Karaköy'de bulunan ve 46 yıldır İstanbullulara hizmet veren 7 katlı otopark tarih oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı haziran ayı oturumlarında oybirliği ile alınan kararla, İstanbul'un ilk katlı otoparkı olan Karaköy Katlı Otoparkı yıkılıp yerine meydan yapılmasına karar verilmişti. 7 bin metrekarelik alan ise Karaköy Meydanı ile birleştirilecek.

Google Haberlere Abone ol
7 katlı otopark yıkılıyor Tarihi Yarımada trafiği felç olacak. Karaköy'deki 46 yıllık katlı otopark yıkılıyor esnaf ve vatandaşlar endişeli: Nereye park edeceğiz? - Resim: 1

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı haziran ayı oturumlarında oybirliği ile alınan kararla, İstanbul'un ilk katlı otoparkı olan Karaköy Katlı Otoparkı yıkılıp yerine meydan yapılmasına karar verilmişti. Zemin altı otoparkın yapılması da planlanan binadaki dönüşüm için beklenen sona gelindi.

Yıkımla birlikte Karaköy'de 1976 yılında hizmete açılan 600 araçlık otopark tarih olacak. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edilen Karaköy Meydan Projesi kapsamında yıkılacak olan otoparkın yerine 560 araçlık zemin altı otopark inşa edileceği belirtilmişti. 7 bin metrekarelik alan ise Karaköy Meydanı ile birleştirilecek.


Kaynak: Medyatava