5 saniye içinde bulabilir misin? Sosyal medya bu dikkat testiyle çalkalanıyor. En zekileri bile şaşkına çeviren testi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler çözüyor. Sadece 50 kişiden 5'i 8 saniyede D harfini bulabiliyor

Eğlenceli bir ara ve bul mücadelesi ile tekrardan karşınızdayız. Bu gün sizin için zorluk resimde gizlenen D harfini bulmak. Zekanızın ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkaracak bu harika bulmacayı çözmek için sadece 7 saniyeniz var. D harfi sadece aşağıdaki görselin içinde gizlenmiştir. Kuralları anlamak için önce okuyun ardından görseldeki D harfini bulmaya çalışın.

Google Haberlere Abone ol
5 saniye içinde bulabilir misin? Sosyal medya bu dikkat testiyle çalkalanıyor. En zekileri bile şaşkına çeviren testi sadece yüksek IQ'ya sahip kişiler çözüyor. Sadece 50 kişiden 5'i 8 saniyede D harfini bulabiliyor - Resim: 1

7 SANİYEDE D HARFİNİ BULMAYI DENEYİN

Yukarıda paylaşılan görsel, sayfa boyunca dağılmış bir dizi harfi gösteriyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi 7 saniyede harf dizisi arasından D harfini bulmanız gerekiyor.

Bu zorluğu çözmenin en iyi yolu, görüntüyü dikkatlice gözlemlemek ve D harfine çok benzeyen herhangi bir şekil bulmaktır. Bu bulmacanın zorluk seviyesi kolaydır. İyi gözlem becerisine ve durumsal farkındalığa sahip bir birey, D harfini kolayca tespit edebilecektir.