Muhammet Uzuner; Günümüz Türk sineması toplumun baskı altında olduğunu gösteriyor

Bu sezon Blu Tv imzalı iki önemli proje Saygı ve Yeşilçam'da rol alan başarılı oyuncu Muhammet Uzuner, MedyaTava'dan Gizem Ertürk'ün sorularını yanıtladı. Günümüz Türkiye sineması için toplumsal dertleri anlatmaktan uzaklaşıp birey psikolojisine indirgendiğini söyleyen Uzuner, bu da toplumun baskı altında olduğunu gösteriyor, dedi.

GİZEM ERTÜRK / MEDYATAVA

Başarılı oyuncu Muhammet Uzuner, Çağan Irmak imzalı Yeşilçam'in ikinci sezonunda hayranlarıyla buluştu.

Çocukken Yeşilçam'ın kendisine bir sinema sektörü gibi değil, sevdiğimiz insanların olduğu bir topluluk gibi geldiğini söyledi. Oyuncu olduktan sonra ise 'Yeşilçam benim için bir ders kitabı oldu' dedi.

Günümüz sinemasının toplumsal dertleri anlatmaktan uzaklaşıp birey psiklojisine indirgendiğini söyleyen Uzuner bu da toplumun baskı altında olduğunu gösteriyor, dedi. 

Eşi Arzu Gamze Kılınç ile birlikte açtıkları Cihangir Atölye Sahnesi'nde genç tiyatrocular yetiştiren Uzuner, her türlü olumsuzluğa rağmen gençlere deneyimlerini aktararak onları geleceğe hazırlıyor.

RÖPORTAJIN TAMAMINI MEDYATAVA YOUTUBE HESABINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Tanga gelinlik tartışması büyüdü Hanife Gürdal'dan bikini şov TTB'den doktor istifalarıyla ilgili açıklama Cübbeli Ahmet hastaneye kaldırıldı Sercan Yıldırım'dan dudak dudağa poz Pilot öğrencisiyle uçak kullanırken ilişkiye girdi