Galatasaray Meydanı yine Cumartesi Anneleri'ne kapalı... Cumartesi Anneleri, eylemin 861’incisini online olarak gerçekleştirdi

2018'de yapılan polis müdahalesinin ardından Cumartesi Anneleri'ne kapatılan Galatasaray Meydanı'nda bugün yine bildik manzara vardı. 21 Eylül gecesi polis bariyerlerinin kaldırılmasıyla meydanın açılacağı umudu doğmuştu. Ancak Galatasaray Meydanı'nda yine polis ablukası başladı, meydan bariyerlerle çevrildi. Cumartesi Anneleri de her hafta düzenledikleri eylemlerinin 861’incisini Corona virüsü (Covid-19) salgını gerekçesiyle online olarak gerçekleştirdi.

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle her hafta İstanbul Taksim’de bulunan Galatasaray Meydanı’nda toplanan Cumartesi Anneleri’ne 25 Ağustos 2018’de polisler tarafından biber gazı ve plastik mermiyle müdahale edilmişti.

Aygün Aydın, Sabancı'dan bebek mi dünyaya getirdi? Renault, Megane'ı A'dan Z'ye değiştirdi... Ünlü oryantal son haliyle şoke etti! Mauro Icardi ile Wanda Nara çifti barıştı MasterChef stüdyosunda gözyaşları sel oldu Survivor All Star kadrosunu ifşa etti!