69’uncu Cannes Film Festivali programı açıklandı, heyecanlı bekleyiş başladı!

Galeri11-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu.

69’uncu Cannes Film Festivali programı açıklandı, heyecanlı bekleyiş başladı!

Dünyanın en büyük ve prestijli film festivallerinden bir olan Cannes bu yılki programıyla da göz kamaştıracağa benziyor. Ana akım sinemayla Amerikan bağımsız sinemasının ve Avrupalı ustaların filmlerini bir araya getirenCannes seyircileri de eleştirmenleri de hayal kırıklığına uğratmayacağa benziyor. Woody Allen’ın yarışma dışı gösterilecek Cafe Society’siyle açılacak Cannes’da bu yıl Pedro Almadovar’dan Dardenne kardeşlere, Xavier Dolan’dan Jim Jarmush’a birçok özlediğimiz yönetmenin yeni harikalarını izleyeceğiz. Heyecanla bekliyoruz.

ANA YARIŞMA FİLMLERİ

Woody ALLEN (ABD) CAFÉ SOCIETY (yarışma dışı)
Maren ADE (Almanya) TONI ERDMANN
Pedro ALMODÓVAR (İspanya) JULIETA
Andrea ARNOLD (Birleşik Krallık) AMERICAN HONEY
Olivier ASSAYAS (Fransa) PERSONAL SHOPPER
Jean-Pierre DARDENNE, Luc DARDENNE (Belçika) LA FILLE INCONNUE
Xavier DOLAN (Kanada) JUSTE LA FIN DU MONDE (IT'S ONLY THE END OF THE WORLD)
Bruno DUMONT (Fransa) MA LOUTE (SLACK BAY)
Nicole GARCIA (Fransa) MAL DE PIERRES
Alain GUIRAUDIE (Fransa) RESTER VERTICAL
Jim JARMUSCH (ABD) PATERSON
Kleber MENDONÇA FILHO (Brezilya) AQUARIUS
Ken LOACH (Birleşik Krallık) I, DANIEL BLAKE
Brillante MENDOZA (Filipinler) MA' ROSA
Cristian MUNGIU (Romanya) BACALAUREAT
Jeff NICHOLS (ABD) LOVING
PARK Chan-Wook (Güney Kore) AGASSI (THE HANDMAIDEN)
Sean PENN (USA) THE LAST FACE
Cristi PUIU (Romanya) SIERANEVADA
Paul VERHOEVEN (Hollanda) ELLE
Nicolas WINDING REFN (Danimarka) THE NEON DEMON
BELİRLİ BİR BAKIŞ BÖLÜMÜ
Behnam BEHZADI (İran) VAROONEGI (INVERSION)
BOO Junfeng (Singapur) APPRENTICE
Delphine COULIN, Muriel COULIN (Fransa) VOIR DU PAYS (THE STOPOVER)
Stéphanie DI GIUSTO (Fransa) LA DANSEUSE (THE DANCER)
Mohamed DIAB (Mısır) ESHTEBAK (CLASH)
Michael DUDOK DE WIT (Hollanda) LA TORTUE ROUGE (RED TURTLE)
FUKADA Kôji (Japonya) FUCHI NI TATSU (HARMONIUM)
Maha HAJ (İsrail) OMOR SHAKHSIYA (PERSONAL AFFAIRS)
Eran KOLIRIN (İsrail) ME’EVER LAHARIM VEHAGVAOT (BEYOND THE MOUNTAINS AND HILLS)
KORE-EDA Hirokazu (Japonya) AFTER THE STORM
Juho KUOSMANEN (Finlandiya) HYMYILEVÄ MIES (THE HAPPIEST DAY IN THE LIFE OF OLLI MÄKI
Francisco MÁRQUEZ, Andrea TESTA (Arjantin) LA LARGA NOCHE DE FRANCISCO SANCTIS (FRANCISCO SANCTIS'S LONG NIGHT)
Bogdan MIRICA (Romanya) CAINI (DOGS)
Stefano MORDINI (İtalya) PERICLE IL NERO
Michael O’SHEA (ABD) THE TRANSFIGURATION
Matt ROSS (ABD) CAPTAIN FANTASTIC
Kirill SEREBRENNIKOV (Rusya) UCHENIK (THE STUDENT)

YARIŞMA DIŞI

Shane BLACK (ABD THE NICE GUYS
Jodie FOSTER (ABD) MONEY MONSTER
NA Hong-Jin (Güney Kore) GOKSUNG
Steven SPIELBERG (ABD) DISNEY’S THE BFG
GECEYARISI FİLMLERİ
Jim JARMUSCH (ABD) GIMME DANGER
YEON Sang-Ho (Güney Kore) BU-SAN-HAENG (TRAIN TO BUSAN)

ÖZEL GÖSTERİMLER

Thanos ANASTOPOULOS (Yunanistan)
Davide DEL DEGAN (Italy) L'ULTIMA SPIAGGIA (THE LAST RESORT)
Mahamat-Saleh HAROUN (Çad) HISSEIN HABRÉ, UNE TRAGÉDIE TCHADIENNE (HISSEIN HABRÉ, A CHADIAN TRAGEDY) Rithy PANH (Kamboçya) EXIL
Albert SERRA (İspanya) LA MORT DE LOUIS XIV (LAST DAYS OF LOUIS XIV)
Paul VECCHIALI (Fransa) LE CANCRE

"Cannes'da yarışacak filmler belli oldu" Galerisine Göz At

Sayfa Derleme Süresi: 4.8517 saniye