Utandıran haber. Milli karateciler kendi imkanlarıyla 120 saat gitti, Avrupa Şampiyonu oldu

Bugünün utandıran haberi Artvin'in Hopa ilçesinden geldi. Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Kulübü milli karatecileri kendi imkanlarıyla 120 saat otobüs yolculuğu yaparak Budapeşte'ye ulaştı. Sporcular hiç dinlenemeden turnuvaya katıldı ve Avrupa Şampiyonu olarak yurda döndü.

Google Haberlere Abone ol
Utandıran haber. Milli karateciler kendi imkanlarıyla 120 saat gitti, Avrupa Şampiyonu oldu
İHA

Türkiye'de futbola verilen değerin diğer spor dallarına verilmediği bilinen bir gerçek. Bu gerçeklik bir kez daha ortaya çıktı.

120 SAAT YOLCULUK

Artvin’in Hopa ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Kulübü milli karatecileri, 120 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de katıldıkları şampiyonada, bir Avrupa şampiyonluğu, iki de Avrupa ikinciliği elde ettiler.

Bayanlar 50 kilogram kategorisinde Zührenaz Akbıyık Avrupa Şampiyonu olurken, bayanlar 60 kilogram kategorisinde Nisagül Büyük, 55 kilogram kategorisinde Rasim Serdar Yılmaz, Avrupa ikincisi oldular.

Utandıran haber. Milli karateciler kendi imkanlarıyla 120 saat gitti, Avrupa Şampiyonu oldu

Antrenör Metin Ay burada yaptığı açıklamada "9-10 Aralık 2023 tarihlerinde Macaristan'ın başkenti Budapeşte kentinde gerçekleştirilen 20. Avrupa Open Kyokushin Karate Şampiyonası'na ilçemizden 11 sporcu ile katılım sağladık. Bu süreçte 6 Aralık tarihinde Hopa’dan otobüs ile karayolu ile hareket toplanma merkezi olan Bursa’ya ulaşmak sureti ile yine 7'si akşamı Budapeşte’ye karayolu ile seyahat ettik.

Cuma günü akşam saatlerinde ulaştığımız Budapeşte’ye gerekli rezervasyonlarımız müsabaka hazırlık ve kontrollerimiz yapıldıktan sonra gece saat 10'da yerleşeceğimiz otele ulaşabildik. O saatten sonra sabah 6'ya kadar dinlenme süresine geçtik. Kısıtlı sürede turnuvaya katılmak üzere alana intikal ettik. Cumartesi ve pazar günü yoğun bir şekilde turnuva sürecini geçirdik. Turnuva sürecinde Hopa ekibinden 1 Avrupa şampiyonu, 2 Avrupa ikincisi çıkarma başarısı elde ettik. Ülkemizi, şehrimizi ve ilçemizi iyi bir şekilde temsil etmenin gururu ile memleketimize yine karayolu ile Bursa’ya oradan da Artvin Hopa'ya kendi imkanlarımız ile intikal ettik" dedi.

SPORCULAR DİNLENEMEDİ

Hopa Kaymakamlığı'na da ayrıca teşekkür eden Ay "Zira 6 sporcumuzun tamamının masraflarını Hopa Kaymakamlığı karşıladı. Diğerlerinin bir kısmını da yerel sponsorlarla ve velilerimizin imkanları ile gerçekleştirdik ve bu süreci tamamladık. Taktir edersiniz ki son derece kara yolunun getirmiş olduğu zorluk ve meşakkatle dinlenme süreci veya kamp süreci olamadan geçirdiğimiz bu sürece rağmen bu derece ile dönmüş olmak bu dereceyi ve bu başarıları olması gerektiğinden daha anlamlı kıldı” ifadelerini kullandı.

TARİFELİ UÇAK SKANDALI

Bu haber akıllara Türkiye'nin gururu filenin sultanları olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'ndan birincilikle dönerken tarifeli uçağa binmelerini akla getirdi.

Üstelik bununla yetinilmemiş, Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı Japonya'ya da tarifeli uçakla gönderilmişti. Aynı dönemde A Milli Futbol takımı ise Hollanda'ya özel uçakla uğurlanmıştı.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin