Meğer tesisat ustaları bu yöntemi sır gibi saklıyormuş: Tıkanmış lavabo giderlerini dakikalar içinde açan tüyo belli oldu

Tıkanmış lavaboları açmak için tesisatçıyı beklemek istemiyor ve etkili çözümler arıyorsanız tıkalı giderleri açan bu yöntemlere başvurabilirsiniz. İşte tıkanmış giderleri açmanın en basit yolları.

Google Haberlere Abone ol
Meğer tesisat ustaları bu yöntemi sır gibi saklıyormuş: Tıkanmış lavabo giderlerini dakikalar içinde açan tüyo belli oldu - Resim: 1

TIKANMIŞ GİDERLER ANINDA AÇILACAK

SİRKE VE KABARTMA TOZU

Lavabo tıkanıklığı, günlük yaşamımızda sık sık karşımıza çıkan sorunlar arasında yer alıyor. Birkaç basit adımı izleyerek lavabo giderini açabilir ve bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. İşte tesisatçıların gizli sırrı...

Lavaboyu sirke ve kabartma tozu kullanarak temizlemek için, drenaj borusuna birkaç yemek kaşığı kabartma tozu serpin. Ardından, giderde karbondioksit salmak için kimyasal bir reaksiyona neden olan yaklaşık yarım bardak beyaz sirke ekleyin.

Uzmanlar, “Karışımın köpürmesi ve sabitlenmesi tıkanıklığı gevşetir. Solüsyonu yaklaşık 15 dakika etki etmesi için bırakın ve ardından sıcak su ile durulayın. Evde kabartma tozu yoksa sirke ve tuz da kullanabilirsiniz.”

BULAŞIK MAKİNESİ TABLETLERİ

Uzmanlar şöyle devam etti: “Bir drenaj borusundaki inatçı tıkanıklıklar için bulaşık makinesi tabletleri kullanabilirsiniz. Onları sıcak suda eritin ve ardından sıvıyı her seferinde az miktarda olmak üzere yavaşça gidere dökün."

Bu tüyo için sert bulaşık makinesi tabletlerini kullandığınızdan emin olun çünkü bunlar patlamak yerine düzgün bir şekilde çözülecektir.