Meğer kırkayaklar bu kokuya dayanamıyormuş: Evdeki haşerelerden anında kurtulmanın tüyosu belli oldu

Kırkayakların evlere neden girdiği belli oldu. İşte o haşereyi evden uzak tutmanın yöntemi...

Google Haberlere Abone ol
Meğer kırkayaklar bu kokuya dayanamıyormuş: Evdeki haşerelerden anında kurtulmanın tüyosu belli oldu - Resim: 1

Kırkayak rutubetli ortamlarda yaşayan haşereler arasında gösterilebiliyor. Genellikle bahçelerde, yaprak ve taş yığınlarının oluşturduğu nemli ortamlarda görülse de kimi zaman evlere de girebiliyor. Öte yandan kırkayaktan kurtulmaya yardımcı olabilen bazı kokular da bulunuyor. İşte o haşereyi adeta evden gönderen kokular…

Kırkayak genellikle rutubetli ortamlarda yaşayan haşereler arasında işaret edilebiliyor. Ancak kimi zaman evlere girdiği de görülebiliyor. Ayrıca evin içinde ansızın görülebilen kırkayak, insanlarda tedirginlik hissi de oluşturabiliyor. Bu nedenle o haşereden kurtulmanın yöntemleri de araştırılabiliyor. Ayrıca bu noktada bazı kokular yardımcı olabiliyor.

KIRKAYAKTAN KURTULMAYA YARDIMCI OLABİLEN KOKU

Kırkayaktan kurtulmak için nane ya da nane gibi keskin kokulu uçucu yağların faydalı olduğu söyleniyor. Ayrıca bu yöntemde, söz konusu yağların o haşerelerin görülebileceği yerlere püskürtülmesi yeterli olabiliyor. Böylece kırkayaktan kurtulmak mümkün olabilir.

Öte yandan o haşereden kurtulmak için kimyasal yöntemler de isteğe bağlı olarak tercih edilebilir. Ancak bu noktada bir uzman desteğinin alınması önerilir.

Etiketler böcek ev nane