Japonların ömür uzatan reçetesi: Günde 1 tane yemek beyni dipdiri yapıyor ömrünüze ömür katıyor. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı olan o besin

Sağlıklı ve uzun bir yaşam denilince akla ilk Japonlar geliyor. Güçlü vitamin ve minerallere sahip içerikli besinler tüketen Japonlar, bu besini her gün tüketerek ömürlerine ömür katıyor! İşte Japonların ömür uzatan reçetesi…

Google Haberlere Abone ol
Japonların ömür uzatan reçetesi: Günde 1 tane yemek beyni dipdiri yapıyor ömrünüze ömür katıyor. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı olan o besin - Resim: 2

Japonların uzun ve sağlıklı yaşam sırrı

Japonya’nın bir bölgesi olan Okinawa’ da ki insanların, sağlıklı ve uzun bir yaşama sahip olduğu biliniyor. Bu bölgede yaşayan insanların en çok tükettiği besinlerden biri, mor patates olarak biliniyor. Sağlıklı karbonhidratlar arasında yer alan mor patatesler, sağlığımız için çok faydalıdır.

İçerisinde bulunan zengin özellikleri sayesinde yaşlanma karşıtı etkiler sunuyor. Aynı zamanda mor patates, kalp ve damar sağlığını destekleyerek kan şekeri seviyelerini de iyileştiriyor. Ayrıca bol miktarda lif içerdiği için sindirim sistemini mükemmel derecede koruyor.

Potasyum ve antioksidan deposu olan mor patates, kan damarlarını güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda tansiyonu da dengeliyor.

Mor patates, içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde kolon ve meme kanseri gibi çeşitli kanser türlerinin ihtimalini düşürüyor.

Güçlü vitamin ve minerallere sahip olan mor patates, karaciğer sağlığını koruyarak güçlendiriyor. Aynı zamanda içerisinde karbonhidrat, nişasta ve lif barındırdığı için tokluk hissini de artırıyor. Glüten içermediği için de çölyak hastalarının rahatça tüketeceği besinler arasında yer alıyor.

SIRADAKİ GALERİ

Soğanı bu şekilde tüketmek direkt zehirliyor Soğanı bu şekilde tüketmek direkt zehirliyor