Gülümseten anlar kamerada: Mozambik'te karşılaşan bir Alman ve Afrikalının Türkçe sohbeti viral oldu

Afrika'da yaşam üzerine Türkçe içeriklerle sosyal medya paylaşımlar yapan 'Nalia' isimli Mozambikli kullanıcı unutulmaz bir an yaşadı. Türkçe konuşan bir Alman vatandaş ile konuştuğu anlar sosyal medyada Türk kullanıcılar tarafından viral hale geldi.

Google Haberlere Abone ol

Mozambik’te bulunan bir caminin neden turistik olduğunu Türkçe anlatan Nalia isimli sosyal medya fenomeni, ülkesine gelen Alman turistlerle yaşadığı tatlı tesadüfü ‘nalia_andre’ isimli hesabından paylaştı.

Nalia, ‘Turistler bu camiyi ziyarete geliyor’ diye konuşmaya başladığında arkasından geçen Alman çiftin dikkatini çekti. Nalia’nın Türkçe konuşmasına şaşıran Alman turist kendisine dönerek, ‘Nereden öğrendiniz Türkçe’yi’ diye sordu. Nalia, Türkiye’de 7 yıl yaşadığını söylemesi üzerine Alman turist kendisinin ise Almanya’da Türk Dili ve Edebiyatı okuduğunu Türkiye’ye sık sık ziyaretleri sayesinde öğrendiğini söyledi. Mozambikli sosyal medya kullanıcısı ve Alman turist yaşadıkları tesadüf karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yaşanan tatlı tesadüf Türk kullanıcıların dikkatini çekti. Mozambik'te iki farklı ülkenin vatandaşlarının aralarında Türkçe konuşması Türk kullanıcıların beğenisini topladı.