Görsel zeka testi: Resimdeki farklı şekeri 5 saniye içinde bulabilir misin? Sadece bıçak gibi keskin gözleri olanlar 5 saniyede bulabiliyor

Bu zeka testinde, resimdeki farklı şekeri bulmaya çalışın. Sadece bıçak gibi keskin gözleri olan insanlar 5 saniyede bulabiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Görsel zeka testi: Resimdeki farklı şekeri 5 saniye içinde bulabilir misin? Sadece bıçak gibi keskin gözleri olanlar 5 saniyede bulabiliyor - Resim: 1

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu testlerde amaç farklı nesneyi en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı çizgili şekeri bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Yukarıda bir sayfa dolusu birbirinin aynı çizgili şekerler görüyoruz. Ancak şekerlerden biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen farklı çizgili şekeri 5 saniyede bulmanız. Yalnızca 130'dan yüksek IQ'su olanlar resimdeki farklı çizgili şekeri 5 saniyede buluyor.

Resimdeki farklı çizgili şekeri bulmak adına kendine güvenenler için süre şimdi başlıyor. Peki ya siz ilk bakışta farklı çizgili şekeri ayırt edebildiniz mi?