FLAŞ! Toplu ulaşıma zam geldi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi duyurdu. İşte Trabzon'da otobüs bilet ve minibüs biniş ücretleri

Bir il daha toplu ulamışa zam yaptı. Yeni zamlar pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. Trabzon Büyükşehir Belediyesi zamlarla ilgili bir duyuru yaptı ve yeni fiyatları açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Toplu ulaşıma zam geldi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi duyurdu. İşte Trabzon'da otobüs bilet ve minibüs biniş ücretleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ulaşım ücretlerine zam yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı’nda alınan karara göre Ortahisar ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarifeleri tam 14.50 lira, indirimli 11.50 lira olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi, öğrenci biniş fiyatına ise 1.5 lira artış yapma kararı aldı.

Ortahisar’da hizmet veren D plakalı dolmuşlar ise sivil 18 lira, öğrenci 13 lira olarak belirlendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Ulaşım Koordinasyon Merkezi Toplantısı’nda alınan karar üzerine Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile D ve M plakalı dolmuşların tarifelerinde güncellemeye gidilecektir. Bu kapsamda Büyükşehir otobüslerinde şehir içi tam yolcu biniş fiyatı 11 liradan 14.50 liraya, indirimli 8.80 liradan 11.50 liraya, öğrenci biniş fiyatı 5.50 liradan 7 liraya yükseltilmiştir. Ortahisar’da hizmet veren D plakalı dolmuşlar ise 14 liradan 18 liraya, öğrenci ise 10 liradan 13 liraya yükseltilmiştir. Dolmuşlar ve Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ise 19 Şubat Pazartesi gününden itibaren yeni tarifeye göre hizmet vermeye başlayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin