Fırında kurumuş yağ ve yanık lekelerinden eser kalmayacak: İki malzemeyle fırınınız tertemiz olacak

Fırın içerisinde kurumuş yağ ve yanık lekelerini kısa sürede çıkarmanın formülü bulundu. İki malzeme sayesinde fırınınız tertemiz olacak...

Google Haberlere Abone ol
Fırında kurumuş yağ ve yanık lekelerinden eser kalmayacak: İki malzemeyle fırınınız tertemiz olacak - Resim: 2

Fırın içerisinde var olan lekelerden kısa süre içerisinde, fırının iç teçhizatına herhangi bir zarar vermeden kurtulmak mümkündür. Doğru ürünlerin doğru şekillerde kullanılmasıyla fırın içerisindeki tüm kuru leke ve kirlerden kurtulabilirsiniz. İşte fırın temizliğinde dikkat edilmesi gereken o durumlar;

Fırın içerisindeki lekeleri kısa süre içerisinde temizleyebilmek için lekelerin olduğu bölgeye göre bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz fırının içerisinde dilerseniz ayrı bir kabın içerisinde kabartma tozunu alın.

Kabartma tozunun üzerine bir miktar beyaz sirke dökün ve iki malzemenin tepkimeye girmesini bekleyin. Bekleme süresinden sonra yumuşak formdaki bir sünger yardımıyla güzelce temizleyin. 

Temizleme sürecinden sonra nemli bir bezle durulayın. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra fırının içerisinde tek bir leke kalmadığını göreceksiniz.

SIRADAKİ GALERİ

Hamsi ve istavriti kılçıksız yiyen yandı Hamsi ve istavriti kılçıksız yiyen yandı