Faydasını duyan soluğu aktarda alacak: Meğer küçük bir şifa bombasıymış

Tohumlar, içerdiği güçlü besin ögeleri sayesinde sağlığımızı korur, güçlendirir ve birtakım rahatsızlıklara şifa olur. Aktarlarda kapış kapış satılan ve her derde deva olan o tohumu sizler için paylaştık. Etkilerine inanamayacaksınız...

Google Haberlere Abone ol
Faydasını duyan soluğu aktarda alacak: Meğer küçük bir şifa bombasıymış - Resim: 2

Üzerlik tohumunun faydaları

Üzerlik tohumu, sağlık açısından birçok fayda sunan doğal bir besindir. Yüksek oranda omega-3 yağ asitleri içerir, bu da kalp sağlığını destekler ve iltihaplanma ile mücadele eder. Üzerlik tohumu aynı zamanda üst solunum yollarına şifacıdır.

Ayrıca üzerlik tohumu, lif içeriği ile sindirim sistemini düzenler, tokluk hissi sağlar ve kolesterol seviyelerini dengeler. Antioksidanlar bakımından zengin olması nedeniyle hücresel hasarı azaltır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bağırsakların sağlıklı çalışmasını destekleyen üzerlik tohumu, bağırsaklarda oluşan zararlı bakterileri, parazitleri ve kurtların yok olmasına katkıda bulunur. Ayrıca bu mucizevi tohum, saç köklerini güçlendirerek dökülmelere iyi gelir.

NOT: Bu haber genel bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına tüketmeden önce uzmanınıza danışın.

SIRADAKİ GALERİ

Meğer birçok kombi ustası bu taktiği öneriyormuş Meğer birçok kombi ustası bu taktiği öneriyormuş