Celal Şengör bu işe çok kızacak. Akademisyen Ceren Sungur: Kendisinin tarih bilgisi olduğunu zannetmiyorum

"Tarih Obası" adlı YouTube kanalıyla bilinen tarihçi Ceren Sungur, katıldığı bir programda Prof. Dr. Celal Şengör'ü kızdıracak açıklamalarda bulundu. Sungur, Şengör'ün tarih bilmediğini iddia etti.

Google Haberlere Abone ol
Celal Şengör bu işe çok kızacak. Akademisyen Ceren Sungur: Kendisinin tarih bilgisi olduğunu zannetmiyorum

Tarih alanında akademisyen olan YouTuber Ceren Sungur, akademisyen ve jeolog Prof. Dr. Celal Şengör'ün tarih bilip bilmediğiyle ilgili soruya yanıt verdi.

YouTube'da yayınlanan Soramazsın adlı programa konuk olan Ceren Sungur, Şengör'le ilgili şöyle konuştu: "Celal Şengör beyefendinin tarih bilgisi olduğunu zannetmiyorum. Anladığım kadarıyla en son 40 sene önce basılmış kitapları okumuş. Literatür takip etmiyor. Gerek Osmanlı tarihi gerek Avrupa tarihinde literatür takip etmiyor. Kendi alanı bu olmadığı için takip etmesini beklemiyorum ama keşke bunu kendisi de bilse. Belli bir alanda başarılı olan insanlar kendilerini her alanda yetkin zannetmeye başlıyorlar. Özellikle tarih alanında..."

CEREN SUNGUR KİMDİR?

Ceren Sungur, 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi'nde doktorasına devam etmektedir.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin