Antalya'da yürekleri ısıtan görüntüler: Yaya geçidinden karşıya geçmeye korkan köpeği dakikalarca bekleyip eşlik ettiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye cesaret edemeyen sokak köpeği, 2 vatandaşın uzun süre bekleyip eşlik etmesiyle geçebildi. Köpeği yalnız bırakmayıp dakikalarca başında bekleyen 2 vatandaş, sürücülerin de durumu fark edip durmalarının ardından köpekle birlikte yolun karşısına geçebildi. Yürekleri ısıtan anlar kameraya böyle yansıdı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Kentin işlek caddelerinden olan Oba Sahil Yolu'nda içleri ısıtan bir olay yaşandı. Yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan bir köpek, yoldan araçların geçmesi sebebiyle korkarak yürümeye cesaret edemedi. O sırada yaya geçidini kullanan iki vatandaş, köpeğin yolun karşısına geçmesi için yardım etmeye çalıştı. İlk denemesinde karşıya geçmekte başarılı olamayan köpeği dakikalarca bekleyen biri kadın 2 kişiyi takip eden köpek, yolun karşısına geçmeyi başardı.

Yaşananlar çevredeki bir apartmanda yaşayan vatandaşın cep telefonu kamerasıyla anbean kaydedildi. Görüntülerde, yolun işlek olmasından dolayı karşıya geçemeyen çekingen köpeğin vatandaşların yanında beklediği anlar yer aldı. Daha sonra karşıya geçmeye çalışan köpeğin bir sonraki denemesinde iki vatandaş ile birlikte karşıdan karşıya geçtiği görüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler birçok kullanıcı tarafından takdir topladı.

Etiketler antalya köpek yardım