Ağda, ip, cımbız ne varsa rafa kaldırın: 1 kaşığıyla tüyler kökten kuruyacak. Doğal tüy dökücü nasıl yapılır?

Tüyleri almak için ağda, ipi cımbız veya ustura gibi yöntemler olsa da en etkilisi ve sağlıklısı doğal yöntemlerdir. Sadece 3 malzemeyle hazırlayacağınız bu doğal tüy dökücüyle tüylerinizden ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte tüyleri kökten kurutan yöntem

Google Haberlere Abone ol
Ağda, ip, cımbız ne varsa rafa kaldırın: 1 kaşığıyla tüyler kökten kuruyacak. Doğal tüy dökücü nasıl yapılır? - Resim: 2

Doğal tüy dökücü

Nohut unu ve zerdeçal maskesi, cilt bakımında yaygın olarak kullanılan doğal bir yöntemdir. Nohut unu, cilt için nemlendirici ve temizleyici özelliklere sahiptir. Ayrıca, hafif bir peeling etkisiyle cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildi yeniler.

Zerdeçal ise anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir, cildin iltihaplanmasını azaltır ve cilt tonunu eşitler. Bu maskenin tüy dökmeye etkileri, içerdiği malzemelere bağlıdır.

Nohut unu, cildin üst tabakasını hafifçe soyarak ince tüylerin görünümünü azaltır. Yarım kase nohut ununu bir kaba alın.

Daha sonra üzerine yarım kase sütü ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozunu ilave ederek çırpın. Elde ettiğiniz maskeyi, tüylerin büyüme yönüne doğru sürün.

Bu şekilde yarım saat bekleyin. Süre sonra ılık suyla bölgeyi yıkayın. Bu doğal tüy dökücü maske sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Düzenli kullanımda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

NOT: Bu haber genel bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak adına uygulamadan önce uzmanınıza danışın.

SIRADAKİ GALERİ

Çilekleri çürümeden saklama yöntemi bulundu Çilekleri çürümeden saklama yöntemi bulundu