25 Mart ay tutulmasına dikkat! Bugün sakladığınız gerçekler ortaya çıkabilir

Bugün 2024 yılının ilk ay tutulması yaşanacak. Astrolojik olarak sakladığınız gerçeklerin ortaya çıkması mümkün. Astrologlar özellikle ağızdan çıkan sözlere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Google Haberlere Abone ol
25 Mart ay tutulmasına dikkat! Bugün sakladığınız gerçekler ortaya çıkabilir
Pixabay

Astrolojik olarak 25 Mart Pazartesi önemli bir gün , yılın ilk ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşecek. Astrologlar bu gökyüzü olayının, burçlar üzerinde derin etkiler bırakabileceğini ve önemli dönüşümlere yol açabileceğini söylüyor.

Astrolog Seyran Ataklı, Sözcü'de yazdığı yazıda karmanın yaşanacağını belirtti. "Kendinize karşı dürüst olun, şefkat ve anlayış geliştirin. Kutuplaşmaya son verin, kendi isteklerinize yakından bakın ancak karşı tarafla bocalasanız da uzlaşmaya çalışın. Karşı çıkmak yerine kabul etmek, bilmem anlatabildim mi?" ifadelerini kullandı.

Ataklı'nın yazısı şöyle:

Tutulma yaklaşık 3 saat sürecek bu da doğum haritanızda nereye dokunuyorsa 3 aydan başlayan süreçlerin hayatlarınızda etkisini göstereceğini söyleyebiliriz. Yükselen 9 derece İkizler ve Doğu’nun gözcüsü Aldebaran sabit yıldızıyla kavuşumda, dürüstlük, ahlak, doğruluk sınavlarıyla karşılaşmanız kaçınılmaz. Başkasının hakkına girdin mi, erdemli misin, yalancı mı?

Tutulmaların üzerimizden hafifçe geçip gittiğini söyleyemeyiz, aksine derin dönüşümler, duygusal değişimler bizi silkeleyecek, aydınlatacaktır. 2023 Nisan ayından beri süregelen bireysellik arzusu devam ederken bu önemli astronomik olayla hayatınızdaki eksikler daha belirgin görülebilir, duygusal ihtiyaçlar öne çıkabilir, mutluluk kavramını sorgulayabilirsiniz. Bazı ilişkiler güçlenirken, bazıları sona gidecektir.
Ay duygulardır, Güneş öz kimliğimizdir. Başkalarıyla olan ilişkinizden çok, kendinizle kurduğunuz bağları gözden geçirmeli, bazı kalıpları yıkmalı, davranışlarınız, eylemleriniz üzerine düşünmelisiniz. Kendinize karşı dürüst olun, şefkat ve anlayış geliştirin. Kutuplaşmaya son verin, kendi isteklerinize yakından bakın ancak karşı tarafla bocalasanız da uzlaşmaya çalışın. Karşı çıkmak yerine kabul etmek, bilmem anlatabildim mi?

SÖZLERİNİZE DİKKAT EDİN

Ay güney düğüm yönünde, Merkür Koç burcunda dobralık, yıkıcı konuşmaları ifade eder, dürüstlük derken öfke krizleri yaşanabilir, gerilim yükselebilir. Aşırı eylemlerde bulunabilir, başkasının alanına girmeniz ipleri kopartabilir. Duygusal olarak daha karmaşık, iletişim olarak daha çatışmacı olunabilir. Yakın ailevi ilişkileri hassaslaşacaktır.

Satürn – Venüs Balık kavuşumu ilişkilerde tamam- devam kararını gündeme getirir, yüzleşmeler, sizden saklanan konular, açığa çıkan yalanlar yol ayrımına götürebilir. Bir şeylerin siz yönetmeye çalıştıkça elinizden kayıp gittiğine tanıklık edebilirsiniz. Size ayak bağı olan konuları ardınızdan bırakabilir, özgürce kendi yönünüzü bulabilirsiniz. Pozitif yönüyle bakalım, Plüto tutulmayı destekliyor. Cesaretleneceksiniz, geride kalmış konuları ilerletmek için harekete geçeceksiniz.

Ay tutulması aydınlanma yaşatır ancak aydınlanma kaosun ardından gelebilir. Geçmiş yanlışlardan ders alınmalı, geçmiş kalıplar temizlenmelidir. Yarım kalmış konular tamamlanabilir, planlar olgunlaşabilir, hedefler için yeni adımlar atılabilir. İhtiyaçlarınızı doğru belirlemeli, kendiniz kadar karşı tarafın istek ve duygularını önemsemeli, egosantrik davranışlardan ve bencillikten kaçınmalısınız. Psikolojik ve duygusal olarak şifalanabilir, kendinizi iyileştirmek adına bir farkındalık yolculuğuna çıkabilirsiniz.

SORUMLULUKLAR ARTABİLİR

Terazi- Koç- Oğlak- Yengeç burçlarının 0-10 derece aralığında kişisel gezegenleri olanlar yoğun bir şekilde etki alırken, duygusal ilişkilerde önemli kararlar alınabilir, Oğlak ve Yengeç burçlarının sorumluluk ve görevleri daha fazla artabilir, bazı krizlerle karşılaşmak ve bunlara çözüm getirmeleri gerekebilir.

21-31 Mart

21 Haziran- 1 Temmuz

22 Eylül- 2 Ekim

22 Aralık- 1 Ocak arasında doğanlar tutulmadan direkt etki alacaktır.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin