Teşkilat reyting listelerinde zirvede! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı

TRT 1’in yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği dizisi ‘Teşkilat’, dün akşam (2 Mayıs Pazar) yayınlanan dokuzuncu bölümüyle yine pazar gününün en çok izlenen yapımı oldu.

Teşkilat, Total’de 11,16 izlenme oranı, AB’de 13,51 izlenme oranı, ABC1’de ise 13,30 izlenme oranıyla tüm kategorilerde birinci olarak reytinglerin zirvesinde yer aldı ve milyonları ekran başına kilitledi. Dizi #GörevTamam etiketiyle sosyal medyada da geceye damgasını vurdu.

YUNANİSTAN’A ACİL İNİŞ

Kasım takasının ardından Fadi’nin kurduğu tuzakla Serdar ve Zehra’nın bulunduğu uçak irtifa kaybetmeye başladı. Yunanistan’a mecburi iniş yapılmasının ardından Kasım’ın Yunanistan’a giriş yasağı nedeniyle büyük bir diplomatik krizin içinde girildi.

FADİ İŞİN PEŞİNİ BIRAKMADI

Gürcan ve Uzay’ın uzaktan müdahalesiyle, ekip Kasım’ın kimliğini gizlemeyi başardı. Serdar ve Zehra ise Avustralyalı çift rolüne bürünerek sahte pasaportlarla ülkeye giriş yaptı. Kasım, Serdar ve Zehra, uçaktaki arıza giderilene kadar havaalanındaki otelde konaklamaya karar verdi. Uçağın düşmediğini öğrenen ve büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Fadi, Kasım’ın Türkiye’ye gelmesini engellemek için Yunanistan’daki dostu Stefanos’tan yardım istedi.

CEREN’E EKİBİ DEŞİFRE ETME GÖREVİ

Diğer tarafta Ceren’i takip ederken fotoğrafları çekilen Pınar, Hakkı ve Hulki, peşlerindeki takipçiyi yakalamayı başararak ‘Karargah’a getirdi. Sorguya alınan takipçiye kurulan oyun sayesinde Ceren’in deşifre olmadığı bilgisi Şef’e iletildi. Şef, Ceren’in takip edilmediğine inandı ve ona Serdar'ın ekibinin deşifre edilmesi görevini verdi.

EBRU HABERİ YAYINLADI ORTALIK KARIŞTI

Ebru’nun ekibin sahte uçak kazasıyla ilgili haberini yayınlamasıyla büyük bir şok yaşandı. Cerenin dikkatinden kaçmayan yazıyı Gürcan kısa sürede yayından kaldırıldı ancak Ceren, Ebrun’un ismine çoktan ulaşmıştı. Kendini Ebru’ya farklı bir kimlikle tanıştıran Ceren’i takip eden Pınar ve Hakkı ise ikiliyi birlikte gördüklerinde gözlerine inanamadı.

TÜRK F-16’LARI SON ANDA YETİŞTİ

Stefanos’un adamları Serdar, Zehra ve Kasım’ın peşine düştü. Otelden ayrılıp şehrin dışındaki bir Türk köyünde saklanan üçlü, burada Yunan polisinin dikkatini çekti. Serdar ve Zehra’ya Hulki ve Adem desteğe geldi. Adem, Kasım’ı alarak Ankara’ya dönmek için yola çıktı ancak Serdar polis tarafından yakalandı. Zehra ve Hulki hızlıca bir plan yaparak Serdar’ı kurtardı ve üçü birlikte acil kaçış planıyla takipçilerini atlatarak bir ilaçlama uçağını kaçırdı. Uçak havalandıktan sonra Yunan jetleri havalandı ve uçağı geri döndürmek için sıkıştırmaya başladı. Yunan jetlerinin tacizine dayanamayan kahramanlarımız için umut tükenmişken yardıma Türk F-16’ları yetişti!

‘Teşkilat’ yeni bölümüyle 9 Mayıs Pazar akşamı TRT 1 ekranında olacak.