Taksim Metro İstasyonu'nda intihar girişimi nedeniyle seferler durduruldu

Taksim Metro İstasyonu'nda bir kişi saat 15.30 sıralarında intihar girişiminde bulundu. İntihar girişimi nedeniyle metro seferlerinde aksama oldu. Taksim istasyonu kapatıldı.

Google Haberlere Abone ol

Metro İstanbul tarafından yapılan yazılı açıklamada "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı Taksim istasyonumuzda bir vatandaşımızın intihar girişiminde bulunması nedeniyle Taksim istasyonumuz işletmeye kapatılmıştır. Seferlerimiz Yenikapı-Şişhane ve Osmanbey-Hacıosman istasyonları arasında yapılmaktadır" denildi. (DHA)

Taksim Metro İstasyonu'nda bir kişi, önüne atladığı iddia edilen trenin altında kalarak ağır yaralandı. İtfaiye ekiplerince sıkıştığı tren altından çıkarılan yaralı hastaneye kaldırıldı.  

Olay, saat 15.30 sıralarında Taksim Metro İstasyonu'nda meydana geldi. İddiaya göre, istasyonda bekleyen ve 30'lu yaşlarda olduğu öğrenilen bir erkek hızla gelen metronun önüne atladı. Trenin altında kalan kişiyi gören istasyon görevlileri polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine kısa sürede ulaşan itfaiye ekipleri trenin altında kalan kişiyi kurtarmak için çalışma başlatırken, polis ve güvenlik görevlileri de istasyonu boşaltarak güvenlik önlemi aldı. Trenin altından çıkarılan yaralı sağlık ekipleri tarafından ambulansa alınarak hastaneye götürüldü. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.