Salıncaktaki çocuk sosyal medyayı karıştırdı

Sosyal medyadaki tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Salıncaktaki çocuğun kameraya doğru mu, yoksa duvara doğru mu sallandığı sorusu insanları ikiye böldü. Sizce ne tarafa sallanıyor?

Sosyal medyada yeni yayılan bir video ortalığı karıştırdı. Salıncakta sallanan çocuğun kameraya doğru mu, yoksa duvara doğru mu sallandığı tartışılırken sosyal medya bu kez gerçekten ikiye bölündü.

Daha önce "Bu ayakkabı ne renk" ya da "Bu elbise ne renk?" tartışmaları sosyal medyanın günlerce gündemini belirledi. İnsanları ikiye bölen olaylara bir yenisi daha eklendi. Bu kez tartışma bakış açısı ve algılama ile ilgili. Salıncakta sallanan çocuğun kameraya mı yoksa duvara mı doğru sallandığını net olarak kimse çözemedi.

Salıncakta sallanan bir adamın yer aldığı video, kayıt yapan kişiler tarafından izlendiğinde fikir ayrılıklarına sebep oldu. Videoyu sosyal medyaya yükleyen 'esnycuddles' isimli kullanıcı, internet kullanıcılarından da farklı yanıtlar aldı. Bazı kullanıcılar salıncaktaki kişinin yüzünün kameraya dönük olduğunu söylerken bazılarıysa sallanan adamın yüzünün karşıdaki binaya dönük olduğunu belirtti.