Richard Clayderman, depremden etkilenen tüm Türk halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti

Dünyaca ünlü piyanist ve müzisyen Richard Clayderman,

Google Haberlere Abone ol

Dünyaca ünlü piyanist ve müzisyen Richard Clayderman, Tar Events Turkey organizasyonu ile 5 Mart 2023 gecesi İstanbul'a geliyordu. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebiyle konser 28 Nisan 2023 gecesine ertelendi.

Richard Clayderman paylaştığı video mesajda, depremden etkilenen tüm Türk halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Görkemli kariyeri boyunca 80 milyondan fazla albüm satan, 70 platin, 270 altın albüme ve 2000’den fazla konsere imza atan Richard Clayderman, muhteşem bir orkestra eşliğinde Maslak Tim Show Center'da sahne alacak. 

Richard Clayderman, depremden etkilenen tüm Türk halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti

Henüz 6 yaşındayken dedesi tarafından ona hediye edilen eski bir piyano ile anadili olan Fransızca'dan daha kolaylıkla notaları okumaya ve piyano çalmaya başlayan, Londra Royal Filarmoni Orkestrası, Tokyo Senfoni Orkestrası, Pekin Senfoni Orkestrası ve Şangay Filarmoni Orkestrası gibi prestijli orkestralar ile unutulmaz performanslara imza atan,  şov dünyasında en çok konser vermiş müzisyenlerin arasında olan Clayderman, 80'ler ve 90'larda birçok çocuğun piyano çalması için de ilham kaynağı oldu.