Osman, hain tuzaktan kurtulabilecek mi? Kuruluş Osman yeni bölümden bir fragman daha!

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın 27 Kasım Çarşamba saat 20:00’de ekrana gelecek ikinci bölümünde heyecan yükseliyor.

‘Kuruluş Osman’ın ikinci bölümünde Osman, Bamsı Bey’in oğlu Aybars’ın katillerinin kalede yuvalanan bir ihanet şebekesi olduğunu düşünerek gizlice kaleye girer ve kalede güvendiği tek kişi olan Kulucahisar Tekfur’u Yorgopolos ile gizli bir anlaşma yapar. Ancak bu anlaşmadan hemen sonra öldürülen tekfurun cesedi, Osman’ın ayaklarının dibine düşer. Katillerin peşine düşen Osman, bataklıkta kendini kurtaran rahibelerle burun buruna gelir. Osman rahibelerin aslında kim olduklarını öğrenebilecek midir? Yorgopolos’un katillerini bulup kaleden çıkabilecek midir? Sofia ve Kalanoz, Osman’ı yakalayabilecek midir?

İlk bölümüyle tüm reyting kategorilerinde birinci olan  ‘Kuruluş Osman’, Twitter dünya trend listesinde dördüncü sırada yer buldu ve Türkiye’de de gece boyu birinci sırada yer aldı. Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi olacak ‘Kuruluş Osman’, ilk bölümüyle çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olacağını kanıtladı.