Oğuzhan Uğur'un 'P!NÇ' programının fragmanı tepki çekti, İbrahim Karagül ve Fatih Tezcan tepki gösterdi

Sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur'un BaBaLa isimli Youtube kanalında yayınlanan 'P!NÇ' programının yani sezon fragmanı, 'ırkçılık' ve 'İslamofobi' içerdiği gerekçesiyle tepki çekti. 

Sarıklı ve cübbeli, silahlı sakallı ve mini etek giyen bir kadının peşinden telefonla çekim yaparak yürüyen karakterlerin yer aldığı fragmana sosyal medyada tepki gösterildi. 

Bazı sosyal medya kullanıcıları, fragmanı alıntılayarak, videoyu 'ırkçı' veya 'İslamofobik' bulduğunu dile getirdi. 

Fatih Tezcan, "Oğuzhan Uğur’u bu hadsiz videosundan dolayı kutlamalıyız! İslamî sorumluluğu ve tepkiyi 5 senede 1 kez Ak Parti’ye oy vermekten ibaret sanan milyonlarca Müslümanla dalga geçmesi, nereden baksanız doğru bir analiz ve vasat bir cesaret gerektirirdi. Demek bu kadar âciziz! Eyvallah." diyerek tepkisini dile getirdi.

Yenişafak Gazetesi yazarı İbrahim Karagül de "Hem ırkçı hem İslamofobik bunlar. Oğuzhan Uğur denen bu şarlatan, bütün Müslümanlara hakaret ediyor. Bu ne ölçüsüzlük, bu ne terbiyesizlik!" sözleriyle tepki gösterdi.

Bir çok Twitter kullanıcısı da Oğuzhan Uğur'a tepki gösterdi.

Oğuzhan Uğur da bu tepkiler karşısında Twitter üzerinden "Elini kolunu sallayarak toprağıma çöken kimliği belirsiz Afganlara verdiğimiz tepki “din düşmanlığı” olarak başlıklandırılmış. Dini kullanıp milletin kafasını karıştırmayın, kılıf uydurmayın. Nasılsa ileride bunun acısını hep beraber çekeceğiz. Biz biliyorduk diyeceğiz, siz hata." sözleriyle suçlamalara cevap verdi.