MHK Başkanı Zekeriya Alp'tan skandal açıklama

Merkez Hakem Komitesi Başkanı Zekeriya Alp, son dönemdeki hakem ve VAR hataları dahil olmak üzere tartışılan konulara dair basın toplantısı düzenledi. Alp, Ali Koç ile Zorlu'da yapılan görüşme için skandal ifadeler kullandı.

MHK Başkanı Zekeriya Alp, Zorlu'da yapılan görüşmeyle ve Fırat Aydınus ile ilgili açıklamalarda bulundu. Alp, "Zekeriya Alp olarak TFF Başkanımız Nihat Özdemir olduğu müddetçe herkesle her yerde görüşürüm. Herkese eşit mesafedeyiz" ifadelerini kullandı.

Alp'in konuşmasından satır başları şöyle;

"Avrupa'nın çoğu ülkesinde VAR ile ilgili kaos var. VAR sisteminin hazır olmadığından böyle sıkıntılar yaşandı"

"Zorlu'daki görüşmede benim bulunmamın sebebi, kamuoyuna yansıyan ve hakemlerle ilgili şikayetlere dair orada bulundum. TFF Başkanı'nın davetiyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile gerçekleşen görüşmede benim bulunmamın ana sebepleri IFAB raporu, hakem atamaları ve hakem kararlarıyla ilgiydi. Zekeriya Alp olarak TFF Başkanımız Nihat Özdemir olduğu müddetçe herkesle her yerde görüşürüm. Herkese eşit mesafedeyiz."

"Alanyaspor maçından sonra itiraz eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç ve Semih Özsoy'a pozisyonun doğrusunu anlattım"

"43 tane hakemimiz var. Hepsine her hafta görev vermemiz mümkün değil."

MHK Başkanı Zekeriya Alp, Fırat Aydınus'un 1.5 yıl sonra hakemliği bırakacağını açıkladı.