Marmaris sokakları domuzlara kaldı!

Dünya genelinde yayılan ve ülkemizde de vaka sayısı 100 bini geçen Coronavirus salgını nedeniyle, Türkiye genelinde resmi karantina ilan edilmese de birçok yerde sokaklar boş kalıyor.

Hafta sonları 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, 23 Nisan dolayısıyla 4 güne çıkarılmıştı. Normal günlerde de insanların nispeten boş bıraktığı sokaklar, ilginç görüntülere sahne oluyor.

Marmaris Büyükşehir Belediyesi'nin gözde tatil yerlerinden Marmaris'te insanların boşaltığı sokakların sürpriz konukları vardı.

Ormanlık alanlarda yaşayan yaban domuzları Marmaris sokaklarına indiler. Bir mahalle sakininin kamerasına yansıyan bu ilginç görüntülerde, 3 büyük ile 20 kadar yavru yaban domuzu, insanların evlerine kapanıp boş bıraktığı sokaklara indiler.

Piknik yerlerine giden insanların verdikleri ve bıraktıkları yiyeceklerle karınlarını doyuran yaban domuzları, pandemi nedeniyle sayfiye yerlerine girişlerin yasaklanmasından dolayı, açlıkla burun buruna geldiler.

Ormanlık alanlarda yeteri kadar yiyecek bulamayan yaban domuzları, Marmaris sokaklarına inerek karınlarını doyurmaya çalıştılar.