İsrail ordusu hastaneleri vurmaya devam ediyor. 'Güvenli bölge' dedikleri güneyde de İsrail ordusu Vefa Hastanesi'ni vurdu: tv100 muhabiri Levent Albayrak canlı yayında açıkladı

İsrail hükümeti Şifa Hastanesi'ni boşaltma emri verdi. Hastaların ve hastanenin içindeki sivillerin gidecek yeri yok. tv100 muhabiri Levent Albayrak sıfır noktasından açıkladı: İsrail ordusu güneye gitmeleri konusunda baskı yapıyor ama Han Yunus bölgesinde yaşlıların bulunduğu Vefa Hastanesi İsrail güçleri tarafından vuruldu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100

İsrail Gazze'de hastaneleri vurmaya devam ediyor. 

Şifa Hastanesi'ne baskın yapan İsrail ordusu, hasta ve sivillerin tesisi boşaltması konusunda baskı yapmaya devam ediyor. Gazze'de bulunan tv100 muhabiri Levent Albayrak sıfır noktasında yaşanan gelişmeleri tek tek aktardı.

İsrail güçlerinin Gazzelileri güneye gitmeleri konusunda çağrı yaptığını hatırlatan Albayrak, İsrail'in güvenli bölge diye gösterdiği güneyde de saldırılara başladığını söyledi. Güneydeki Han Yunus bölgesindeki köylerin vurulduğunu söyleyen Albayrak, burada bulunan ve içerisinde yaklaşık 80 yaşlının bulunduğu Vefa Hastanesi'nin de bombaların hedefi olduğunu, hastane müdürünün hayatını kaybettiğini aktardı.