İlk etapta kaç EYT'li emekli olacak? Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'dan canlı yayında çok kritik açıklamalar Stajyerler, çıraklar BağKur'lular da dahil ediliyor

Milyonlarca EYT'li gözünü Aralık ayında çıkacak Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine çevirdi. tv100 canlı yayınına katılan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun ise EYT düzenlemesi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İlk etapta kaç EYT'linin emekli olacağı sorusuna yanıt veren Özgür Erdursun, "Stajyerler, çıraklar, BağKur'lular da sisteme dahil ediliyor" açıklamasını yaptı. İşte Özgür Erdursun'un yaptığı önemli açıklamadan detaylar.

Google Haberlere Abone ol

Milyonlarca EYT'li gözünü Aralık ayında çıkacak Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine çevirdi. tv100 canlı yayınına katılan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun ise EYT düzenlemesi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İlk etapta kaç EYT'linin emekli olacağı sorusuna yanıt veren Özgür Erdursun, "Stajyerler, çıraklar, BağKur'lular da sisteme dahil ediliyor" açıklamasını yaptı.

tv100'de Gizem Çetin'in sorularını yanıtlayan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, "Sistem nasıl olacak, primler nasıl hesaplanacak?" sorusuna şu yanıtı verdi;

"Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la ilgili, EYT'lilerin isimlerini hiç kimse bilmezken Bursa'da bir organizasyon düzenlendi. Çok kişi katıldı; salondan dışarı çıkmak zorunda kaldık. EYT'lilere "Bu meşaleyi sakın söndürmeyin" demiştim, buralara kadar geldi. 

Bundan sonraki süreçte artık EYT konusunun Aralık ayında çözüleceğini biliyoruz. Konunun içerisine BağKur'lular da dahil edilecek, bunu da anlamaya başladık. Geçmiş dönemlerde bakanlık yapan Jülide Sarıeroğlu da çok net açıklamalar yaptı. 4.5 milyon EYT'linin 1.5 milyonu emekli olacak açıklamasını yaptı. Bu konuya da kendisi çok hakim. Yaptığı açıklamalardan şunu görüyoruz; stajyerler, çıraklar, BağKur tescil mağdurları bunların hepsi dahil edilecek..."