İbrahim Kalın röportajı yarıda bıraktı! İsveçli gazetecinin provokatif uyuşturucu sorusuna tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç devlet televizyonunun sorularını yanıtladı. Kalın sunucunun "Türkiye'nin mafya ve uyuşturucu kaçakçıları için bir sığınak haline geldiği" şeklindeki provokatif sorusuna tepki gösterdi. “Bu PKK ve FETÖ ağzıdır. Önce dürüst gazetecilik yapın. Bu saçma sorularla devam etmeyeceğim” diyen Kalın röportajı yarıda kesti. İşte o anlar...

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç televizyonu Sweden Public TV'de Diamant Salihu'nun programına katıldı. Program sırasında gazetecinin sorusuna Kalın tepki gösterdi, röportajı yarıda kesti.

‘KOCA BİR ÜLKEYİ SUÇLUYORSUNUZ’

Yaklaşık bir ay önce yapılmasına rağmen yeni yayınlanan röportajda sunucunun "Türkiye'nin mafya ve uyuşturucu kaçakçıları için bir sığınak haline geldiği" şeklindeki sorusuna sinirlenen İbrahim Kalın, bu suçlamaların asılsız olduğunu, Türkiye'nin mafyatik yapılar ve uyuşturucu ile mücadele konusunda asla taviz vermediğini ve bunlarla kararlılıkla mücadele ettiğini vurguladı. Kalın suçlamaların temelsiz olduğunu belirterek, "Koca bir ülkeyi suçluyorsunuz. Bu kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

‘ÖNCE DÜRÜST GAZETECİLİK YAPIN!’

Sunucunun provokatif sorularına devam etmesi üzerine Kalın, "Türkiye'nin böyle mesnetsiz iddialarla suçlanmasını kabul edemem. Bu tamamen bir PKK ve FETÖ ağzıdır. Önce dürüst gazetecilik yapın. Biz bu iddiaları çok kez duyduk. Bu dürüst gazetecilik değil. Mesnetsiz suçlamalarda bulunup, yalan haberleri gerçek gibi sunuyorsunuz." dedi.

RÖPORTAJI YARIDA KESTİ

İbrahim Kalın, "Bu saçma sorularla devam etmeyeceğim" diyerek sunucuya tepki gösterdi ve röportajı yarıda kesti.