Fatih Portakal’dan İYİ Parti’ye olay sözler! İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz'dan Portakal'a sert cevap

Fatih Portakal, İYİ Parti’nin tek başına aday çıkarma kararı için “Hep diyorum zaten yanar döner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti’ye. 81 ile de (aday çıkarma kararı) çok fazla itibar etmiyorum” ifadelerini kullandı. Portakal'ın bu sözlerine sosyal medya X'ten yanıt veren İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ise çok sert çıktı.

Google Haberlere Abone ol

İYİ Parti'nin tek başına aday çıkarma kararına karşı Fatih Portakal, "Yanar döner bir parti zaten" ifadelerini kullanırken İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, "Küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır" dedi. 

Gazeteci Fatih Portakal Sözcü TV ekranlarında sunduğu Ana Haber bülteninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde ittifaktan bağımsız tek başına aday çıkarma kararını yorumlayan Portakal, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Hiç kimse de güvenmez. Hiç kimse de gitmez. Zaten hep diyorum zaten yanar döner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti'ye de. O 81 il kararına da çok fazla itibar etmiyorum. İletişim yolu bulacaklardır diye tahmin ediyorum."

İYİ Parti'den sert cevap

Portakal'ın bu sözlerine sosyal medya X'ten yanıt veren İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ise, Portakal'a "Küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır" ifadelerini kullandı.

Uğur Poyraz sosyal medya paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

"Basın, ifade ve düşünce özgürlüğü tamam. Eleştiri karşısında eleştiriye tahammül de siyasi sorumluluğun parçasıdır. O da tamam. Aşağıdaki video ise küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Biz bu filmi seçimlerden önce de gördük. Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i, yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir. Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır." dedi.