Erdoğan Aktaş'tan Süleyman Soylu'ya ders yanıtı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun deprem haberleri ile ilgili olarak gazetecilere eğitim vermeye başlayacağız sözlerine Habertürk'te bu gece 'Erdoğan Aktaş'la Gece Raporu' programının ilk yayınını gerçekleştiren Erdoğan Aktaş'tan yanıt geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün deprem konusunda belediye başkanları ve muhtarlara tavsiyelerde bulunurken, habercilerin deprem haberlerini sunuş şeklini eleştirdi. Soylu, bu nedenle gazetecilere deprem haberciliği dersi vereceklerini söyledi.

Habertürk'te 'Erdoğan Aktaş'la Gece Raporu' programına başlayan Erdoğan Aktaş, Soylu'nun gazetecilere deprem haberciliğini öğretme iddiasını eleştirdi.

Aktaş, "İçişleri Bakanı'nın açıklamalarını dinledik. Özellikle son noktaya değinmek istiyorum. Çünkü, doğrusunu isterseniz sayın bakan ben gazetecilere haberin nasıl yapılacağını sizin öğretmeniz konusunda çok hemfikir değilim.Bu konunun çok tartışılması gerekiyor. Bence haber yapmayı bırakın gazeteciler yapsın. O çocuklara nasıl haber yapılacağını ya da yapılmayacağını da yine gazeteciler anlatsın. Bu da tartışmalı bir konu. Özellikle depremle ilgili hiç şüphesiz alınması gereken çok fazla önlem var ve bu konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor." ifadesini kullandı.